Diagnostyka stomatologiczna

Tomograf CS 8100 3D 

Aparat cyfrowy umożliwiający wykonywanie zdjęć :

  • Pantomograficznych (2D) pozwala na dokładną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia.
  • Badanie tomograficzne ułatwia pracę w takich dziedzinach stomatologii jak Implantologia  uzyskany obraz w trzech płaszczyznach (3D), pozwala lekarzowi na dokonanie precyzyjnych pomiarów kości, gdzie wszczepiony ma zostać implant.
  • Endodoncja ( leczenie kanałowe) – umożliwia lokalizację dodatkowych kanałów korzeniowych.
  • Protetyka – tomograf komputerowy umożliwia uzyskanie kompletnego, przestrzennego obrazu kości i tkanek miękkich w jamie ustnej pacjenta, oraz spełnia wszystkie wymagania najdokładniejszej diagnostyki, jednocześnie zapewniając pacjentom niska dawkę promieniowania i  bezpieczeństwo.

Punktowe zdjęcia RTG zębów

Punktowe RTG zębów, Kodak 2100

Nowoczesna aparatura radiologiczna używana do diagnostyki w naszej klinice. 

Dawki promieniowania wykorzystywane do prześwietleń są minimalne, ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta. Zdjęcie wykonywane jest w formie elektronicznej.

Dla komfortu zarówno pacjenta jak i lekarze aparat RTG znajduje się przy każdym unicie stomatologicznym.

Scaner wewnątrzustny CS3600

Cyfrowy skaner wewnątrzustny umożliwia pobranie w ciągu kilku minut wirtualnego wycisku bez użycia masy wyciskowej.

Tworzy szczegółowy  trójwymiarowy model w rozdzielczości Full HD , pomagając osiągnąć lepsze i bardziej przewidywalne efekty leczenia. 

Scaner wewnątrzustny CS3600

Mikroskop stomatologiczny Zeiss OPMI PICO 

Diagnostyka stomatologiczna Mikroskop Zeiss OPMI PICO

Do zapewnienia optymalnego powiększenia obrazu i stabilności podczas pracy, w stomatologii wykorzystuje się różnego rodzaju mikroskopy. Urządzenia takie umożliwiają wykonywanie zabiegów pod odpowiednio dobranym powiększeniem oraz oświetleniem.

W światowej czołówce najlepszych mikroskopów stosowanych w gabinetach stomatologicznych jest sprzęt marki Carl Zeiss. Jednym z nowoczesnych mikroskopów dopasowanych do potrzeb stomatologicznych jest ZEISS OPMI PICO. Został zaprojektowany i stworzony przez specjalistów w dziedzinie profesjonalnej optyki. Carl Zeiss posiada międzynarodową renomę w dziedzinie najnowszych technologii i od kilkudziesięciu lat oferuje sprzęt bardzo dobrej jakości, czego przykładem może być mikroskop ZEISS OPMI PICO.